Zlepšení zdraví a vzhledu pokožky v létě

Léto ztělesňuje nekonečnou zábavu na slunci a delší noci než obvykle. Parná sezóna však často ztěžuje péči o pleť a tlumí vaši pleť.

Čtěte dále, kde najdete bezpečnostní pokyny – a obezřetnost – abyste v této sezóně vypadali skvěle.

Poškození sluncem

Ano: Aplikujte si na obličej a tělo alespoň jednu unci širokospektrálního opalovacího krému , který obsahuje ochranu proti UVA a UVB paprskům, s SPF 30, říká dermatoložka Dr. Elizabeth Hale s certifikací. „Když se objeví opálení, buněčné poškození je již hotové.“ Opalovací krém opakujte každých 80 minut, stejně jako po plavání nebo po pocení. Využijte make-up a hydratační krémy s SPF. Pokud chcete, použijte bronzery a bezsluneční opalovací přípravky k bezpečnému prohloubení barvy pleti.

Ne: Zdržujte se na slunci, zejména mezi 11. a 14. hodinou, kdy jsou sluneční paprsky náchylné způsobit největší škody. Pokud musíte být venku, hledejte kryt s kloboukem se širokou krempou, polarizačními slunečními brýlemi a jiným ochranným oděvem. Udržujte ochranu i v zamračených dnech, protože paprsky mohou pronikat mraky a sklem, včetně čelních skel automobilů.

Mastná pleť

Ano: Používejte bezolejové produkty péče o pleť a lehké nebo gelové zvlhčovače. Než sáhnete po podkladové bázi nebo hustém make-upu, vyzkoušejte tónovaný hydratační krém, který je méně náchylný k ucpávání pórů.

Ne: Nemyjte si pokožku příliš často nebo používejte čisticí prostředky určené k boji proti mastnotě. „To zanechává příjemný pocit čistoty, ale ve skutečnosti je to kontraproduktivní,“ říká estetička Lisa Przygoda. „Tím, že tyto produkty zbavují pokožku mastnoty, ve skutečnosti stimulují vaše mazové žlázy, aby produkovaly více oleje.“

Zarostlé chloupky

Ano: Identifikujte zarostlé chloupky, které mohou vzniknout při holení, voskování a laserové epilaci . Na pohled a dotek jsou podobné malým pupínkům, pravděpodobně s chloupky přímo pod povrchem kůže, zarostlé chloupky mohou dráždit pokožku a mohou obsahovat hnis. „Problematické oblasti odlupujte pomocí lufy ve spojení s produkty, které obsahují kyselinu salicylovou nebo glykolovou,“ říká Przygoda. „Tyto kyseliny pomáhají vynést zarostlé chloupky na povrch.“ Kyselina salicylová je také antibakteriální a antiseptická, zatímco kyselina glykolová podporuje hydrataci pokožky. Peelingem odkryjete vnější růst vlasového folikulu, čímž přilákáte vlasy k růstu správným směrem a zabráníte budoucímu podráždění.

Ne: Stříhejte kůži nebo rýpejte do vlasů, které jsou hluboko pod povrchem. Pokud vytahujete zarostlé chloupky pomocí pinzety, použijte špičatou sterilizovanou pinzetu. To pomáhá předcházet infekci a poškození kůže. Vyhněte se jakémukoli produktu péče o pleť, jako je krém na holení, který pokožku dále dráždí. Také nepokračujte v šťouchání do oblastí s trvalým poškozením. Když zánět přesahuje bezprostřední okolí vlasového folikulu nebo přetrvává několik dní, navštivte dermatologa.